Reklamuj się
Dodaj bezpłatnie swoją firmę do naszej bazy danych.

Uszczelnianie kominów

Czy mieliście Państwo kiedyś kłopot ze szczelnością i drożnością komina? Czasem zwykłe czyszczenie nie pomaga i należy zwrócić się do firmy specjalistycznej.

Jest kilka metod doprowadzania kominów do stanu użyteczności techniczej. Poniżej prezentujemy kilka z nich, które znajdują się w naszej ofercie.

1. Szlamowanie komina to czyszczenie kominy mechanicznie, łańcuchowo (frezem) do lica cegły (moc jest dostosowana do każdego rodzaju komina). Szlamowanie odbywa się za pomocą specjalnych mas odpornych na ścieranie, kruszenie i temperaturę  w zakresie 1000°C-1300°C.  

 

2. Frezowanie kominów to nic innego jak poszerzanie średnicy komina za pomocą specjalnych urządzeń w celu montażu wkładów ceramicznych lub żaro/kwasoodpornych.

   

3. Montaż wkładów żaro/kwasoodpornych lub ceramiki do każdego rodzaju komina.  Możliwość wyprodukowania każdego rodzaju przekroju wkładu - idealnie sprawdza się przy piecach klasy 5.  

4. Wkład kominowy typu Alufol jest to metoda ochrony wnętrza przewodu kominowego stosowana głównie do gazu ziemnego. Folia jest wykonana ze specjalnego materiału pozwalającego na odprowadzenie spalin bez ingerencji w ściany budynku - można stosować do gazu jak i do wentylacji.  

 

Firma Przybyła zajmuję się szeroko pojętą renowacja kominów. Polecamy się i zapraszamy do kontaktu.