Reklamuj się
Dodaj bezpłatnie swoją firmę do naszej bazy danych.

Domy z bali z fachowcem

Drewno to niesamowity materiał – jest piękne, wytrzymałe i ponadczasowe. Nie dziwi fakt, że pomimo rozwiniętej technologii budownictwa, wciąż jest chętnie wykorzystywane przez inżynierów, projektantów i deweloperów.

W Polsce coraz częściej można spotkać domy budowane z drewna. Ma to związek z panującymi u nas i w zachodniej Europie trendami. Sama tradycja drewnianych domów w Polsce sięga jeszcze początków istnienia naszego państwa. Niestety względem tamtych czasów ta tradycja trochę przygasła na rzecz cegły i betonu. A szkoda!

Całe szczęście, podróżujący po różnych krajach Polacy na nowo odkrywają magię drewna i dostrzegają wiele zalet związanych z budowaniem i mieszkaniem w takich domach. Efekt końcowy budowy jest naprawdę imponujący. Domy z bali są bardzo trwałe, a odpowiednio wybudowane, nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Nic więc dziwnego, że domy z bali stały się alternatywą dla klasycznego budownictwa.

Domy z bali buduje się szybko! - zazwyczaj około 2-4 tygodni. Można dostarczyć wykonawcy własny projekt albo wybrać jeden z gotowych. W takim domu będzie ciepło, a jego koszt będzie mniejszy niż za standardową konstrukcję. Dodatkowo taki dom można budować przez cały rok, ponieważ do jego złożenia nie używa się materiałów mokrych.

Domy z bali to alternatywa dla domów murowanych. Mają długą tradycję i wielu zwolenników. Podstawową zaletą drewna i konstrukcji z bali jest wytrzymałość. Domy z bali są też odporne na ogień. Mogłoby się wydawać, że jest zupełnie inaczej? Jednak nie! W rzeczywistości drewno potrzebuje dużo tlenu, aby się palić. Dobrze przygotowany, gładki, zaimpregnowany i masywny bal może się co najwyżej lekko osmolić.

Drewno to piękny i w 100% naturalny materiał, który jest wykorzystywany w budownictwie od wieków. Od samego początku zachwyca swoim wyglądem i ciepłem, które nam daje. Nawet dziś, kiedy projektanci stawiają na minimalizm i industrialny design, drewno świetnie sprawdza się w swojej roli, komponując się z otoczeniem i przełamując surowość innych materiałów, takich jak np. stal, szkło czy ceramika. Dodatkowo domy z bali są niezwykle uniwersalne. Na zewnątrz piękno natury, a w środku? Czego tylko dusza zapragnie. Dom można wykończyć w dowolny sposób, czy to  bardziej klasyczny wygląd, czy właśnie nowoczesny.

W domu z bali panuje unikalny klimat, który z pewnością docenią jego lokatorzy. Zwłaszcza, iż samo drewno ma wręcz magiczną moc! Uwalnia z siebie naturalne olejki eteryczne, które mają działanie uspokajające na nasz organizm. Zostało to udowodnione naukowo przez profesora Maximiliana Moser’a z Uniwersytetu Medycznego w Graz (Austria). Jego badania pokazały, że drewno obniża poziom stresu, pogłębia sen, obniża poziom ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia i nie tylko!

Drewno jest materiałem idealnym dla alergików. Łagodzi objawy, a często całkowicie je niweluje. Nie bez znaczenia są też właściwości antystatyczne drewna (nie przyciąga kurzu). 

Dodatkowo drewno reguluje wilgotność powietrza w domu – pochłania jej nadmiar, a niedobór oddaje. Tym sposobem użytkownicy domów z bali mogą cieszyć się znacząco wyższym komfortem życia. Powietrze jest świeże i lekkie jakże cenne zwłaszcza w oblicz smogu często występującego w naszym kraju. Ponadto materiał ten doskonale tłumi promieniowanie elektromagnetyczne, które emitują urządzenia codziennego użytku, takie jak np. mikrofalówki, telefony, a nawet radioodbiorniki i telewizory.

Drewno to materiał o doskonałych parametrach termoizolacyjnych, a przez to domy z bali służą jako konstrukcje całoroczne – przy zastosowaniu odpowiedniej technologii budowy można uzyskać bardzo zadowalające efekty cieplne. Dostępne są też bale warstwowe lub z termoizolacyjną wkładką, które mają dodatkowe właściwości.

Drewno to naturalna izolacja, która szybko się nagrzewa i chroni przed zimnem oraz wilgocią, a latem daje przyjemny chłód i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Te niesamowite właściwości to efekt złożonej struktury. Faktem jest, że 1 kg drewna pochłania do 2,5 razy więcej ciepła niż kamień. To wręcz idealny materiał do budowy domu!

To tylko niektóre z zalet drewna. Domy z bali są również tanie, szybkie w budowie i co ważniejsze – można dostosować ich projekt do swoich indywidualnych potrzeb. Można skorzystać z setek, gotowych już projektów lub skomponować z wybranych elementów własną konstrukcję. Stawiane dziś domy z bali to nie tylko domy całoroczne i letniskowe, ale również piętrowe konstrukcje, które z powodzeniem mogą zastąpić standardowe, domy murowane, które znamy.

Skontaktuj się z nami lub pobierz bezpłatny e-book " Pierwszy Krok do Budowy Domu z bali", aby rozpocząć spełnianie swojego marzenia o budowie domu z bali klikając w link TUTAJ .