Reklamuj się
Dodaj bezpłatnie swoją firmę do naszej bazy danych.

Drzwi drewniane z Drew-Gór

Jest wielu producentów drzwi drewnianych, mniejszych i większych , w kraju i za granicą, ale nie tylko niektórzy z nich produkują drzwi z duszą.

Krótka rozmowa z Panem Karolem Górskim, współwłaścicielem firmy Drew-Gór Drzwi Sp. z o.o.

Jak powstał pomysł na firmę?
Firma „Drew-Gór Drzwi” Sp. z o.o. jest kontynuacją idei powstałej w Produkcyjnym Zakładzie Stolarskim „Drew-Gór” Kazimierza Górskiego -  mojego ojca. Nastał taki czas 2015 roku, że przejąłem wraz z bratem interes rodzinny. W latach 90-tych kiedy powstawała firma , rynek był chłonny a pomysł zrodził się z pasji mojego ojca do drewna. W ten sposób wybór padł  na produkcję  drzwi drewnianych. Od dziecka pomagaliśmy ojcu w prowadzeniu firmy dzięki temu wiemy jak produkuje się najlepszej jakości drzwi z drewna.

Jak to było na początku?
Początki firmy potoczyły się dość dynamicznie. Wysoki poziom popytu na rynku sprawił, że firma rozwinęła się z małego zakładu na potężny zakład produkcyjny z własnym tartakiem. Dzięki temu drewno dostarczane do zakładu przechodziło całkowitą obróbkę aż do wyrobu gotowego. Własny tartak otworzył nowe możliwości rozwoju firmy, a także wpłynął na jakość naszych produktów.      

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?
Nasza główna oferta obejmuje drzwi i skrzydła sosnowe, oczywiście w różnorodnych wariantach jaki i kolorystyce. Wyróżnia je prostota a zarazem nowoczesność. Trzymamy się tradycji – drewna, czyli dobrej jakości. Poza tym produkujemy okienka inwentarskie, i inne elementy drewniane z sosny, jesionu i innych gatunków drewna.

Z jakich korzystacie dostawców?
Dostawcy są wybierani z lokalnego rynku. Drewno dostarczane jest z naszych ościennych nadleśnictw. Uważamy, że powinniśmy wspierać nasz miejscowy rynek i współpracować z innymi firmami właśnie z naszego regionu.

Do kogo skierowana jest oferta?
Ofertę mamy wszechstronną. Przeciętny Kowalski znajdzie coś dla siebie jak i hurtownia czy sklep branżowy. Wiadomo, że nasze drzwi są główną gałęzią sprzedaży, ale nie zapominajmy że mamy tartak i prężny park maszynowy. Czasem wykonujemy też zlecenia m.in. prefabrykaty  drewniane.

Jak oceniacie miniony rok?
Miniony rok nie należał do najłatwiejszych, koniunktura na rynku nie była łaskawa. Jednak zauważyć można jedno zjawisko na plus to, że sprzedaż detaliczna wzrosła. Sprzedaż tarcicy oraz wykonawstwo półproduktów drewnianych pozwoliło  utrzymać poziom sprzedaży na przyzwoitym poziomie. Obecny rynek jest agresywny, konkurencja dość spora, chociażby tanie drzwi z płyty z Chin. Musimy uwijać się z nowymi pomysłami na przyciągnięcie klienta i uatrakcyjnienie naszej oferty.

Jakie macie plany na przyszłość (bliższe i dalsze)?
W tej chwili chcemy utrzymać i wzmacniać pozycję na rynku lokalnym. Mamy kilka drobnych pomysłów na ulepszenie wyrobów. Kolejną rzeczą jest zwiększenie działu sprzedaży i marketingu. Są to dość bliskie cele a co do dalszych… W planach mamy wprowadzić nowszą technologię, aby zwiększyć moce przerobowe oraz aby stać się bardziej elastyczny do wymagań rynku.

Dziękuję za rozmowę. Jeśli czytelnicy mają niedosyt informacji, prosimy o bezpośredni kontakt z firmą.