Reklamuj się
Dodaj bezpłatnie swoją firmę do naszej bazy danych.

Naprawa kominów

Kiedy mamy problem z istniejącym kominem nie oznacza to, że musimy go zburzyć i wymienić na nowy, wystarczy zwrócić się do specjalistów od naprawy kominów.

Zdobywające coraz większą popularność frezowanie komina jest nieinwazyjnym rozwiązaniem, przy którym nie ma konieczności rozkuwania całej jego konstrukcji w celu zainstalowania wkładu. Dzięki temu możliwe jest znaczące obniżenie kosztów naprawy. W naszej pracy wykorzystujemy nowoczesną technologię szlifowania na sucho, która pozwala skutecznie zminimalizować drgania i hałas, a także znacząco skrócić czas wykonywania usługi. Najważniejsze jest jednak to, że nie ingerujemy bezpośrednio w konstrukcje komina tak jak większość maszyn, które są dostępne na rynku.

Tę szczególną metodę rozwiercania komina stosuje się kiedy:
- stwierdzona zostanie nieszczelność komina wewnątrz budynku mieszkalnego, np. przenikanie dymu do pomieszczeń;
- zauważymy nadmierne odkładanie się sadzy wewnątrz komina; - kondensat zacznie przenikać przez ścianę komina, pojawią się wykwity na ścianie;
- przekrój komina jest zbyt mały, aby zastosować piec (słaby ciąg komina),zauważymy dym wychodzący z pieca przy otwieraniu drzwiczek, problemy z rozpalaniem;
- stwierdzona zostanie nieszczelność wewnętrznych przegród komina wielokanałowego, dym lub czad zaczną przedostawać się do wnętrz pomieszczeń przez kratki wentylacyjne.

Wykonujemy poszczególne czynności korzystając ze specjalistycznych frezów kominowych. Narzędzia te działają od wewnątrz, usuwają zbędne warstwy gruzu oraz inne niepożądane elementy, które mogą wpłynąć na niedrożność całego układu. Jest to znakomity i coraz popularniejszy sposób na skuteczną rekonstrukcję systemu. Rozwiercenie pozwala na powiększenie średnicy konstrukcji, a więc na zwiększenie jego prześwitu. To również metoda, którą poleca się do przystosowania systemu między innymi do opalania go za pomocą pieca stałopalnego. Frezowanie komina 10 m może trwać od 20 do 40 minut.

Spektrum naszych usług dotyczących systemów kominowych jest znacznie szersze. Zapraszamy do lektury naszej strony internetowej i kontaktu z nami.